Osman Zeki SIRCAN

Firmamız 1975 yılından bu yana Endüstriyel anlamda HVAC sektöründe imalatlar ve ARGE butik tasarımlar yapmaktadır.

Özel butik tasarımlar konusunda savunma sanayinde lider müesseselerin çözüm ortağı olarak aşağıda belirtilen sistemlerin ARGE tasarımları ve imalatlarını gerçekleştirmiştir.

Kalite belgeleri ve müşteri memnuniyeti ile Firmamız 44 yılı geride bırakmıştır.

Savunma Sanayi Ar-Ge Tasarımlarımız :

 • Roket Simülatörü Konteyner Mobil Kabin -65˚C /+70˚C sıcaklıklarda SKADA yönetimli test kabinleri imalatı,
 • Hedef Takip Sistemi Gökyüzü Simülasyon Ünitesi -60˚C +70˚C sıcaklıklarda SKADA kontrol ve raporlama yönetimi.
 • -100˚C /+ 100˚C aralığında Termal ısı jeneratörü kabin şartlandırma ve test ünitesi + SKADA / Raporlama
 • Optik Kaplama Cihazı Stabil Soğuk Su Debi, Basınç, Sıcaklık 0˚C /+25˚C arası bilgi işlem kontrollü Sirkülasyon
 • Optik Kaplama Ünitesi Stabil Sıcak Su Debi, Basınç, Sıcaklık +30˚C /+80˚C arası bilgi işlem kontrollü Sirkülasyon
 • Radar Sistemleri için Stabil Şartlandırılmış Sıvı Sirkülasyon Ünitesi Isıtma, Soğutma, Debi, Basınç Kontrollü
 • -20 °C / +100 °C aralığında Sıcaklık ve Nem Kontrollü Mobil / Stabil Kabin Şartlandırma Ünitesi
 • Sıcaklık, Debi, Basınç Kontrollü IKB Sıcaklık Kontrol Birimi Sıvı Sirkülasyonlu Test Sistemleri
 • Mobil Test Kabini -55 °C / +75 °C aralığında opsiyonel Nem, Don, Yağmur Testleri yapabilen izotermik kabin
 • TİS (Taşınabilir İklimlendirme Sistemi) Uçak, Helikopter vb. birimler için Yüksek Basınçta Soğuk / Sıcak havanın hortumla irtibatlandırılarak şartlandırılması
 • -50°C / +75°C sıcaklıkları arasında Heat Pump sistemi ile Debi, Sıcaklık kontrollü sıvı transfer ve şartlandırma cihazı
 • İmha Lazer Cihaz Birim Test ve analiz Ünitesi Sıcaklık +Basınç +Debi +Kcal/h tespiti ve cihaz testleri.
 • Yüksek basınçlı hava kontrollü bilgisayar test ünitesi 750 Pa / 30˚C 250 m³/h hava kurutma ve 30C ∆T ile hava şartlandırma ünitesi. Sürekli 0˚C hava şarjı.
 • 200 bar basınç altında uçak parçaları test ünitesi -65˚C +120˚C arası bilgi işlem donanımı ve yüksek basınçlı olarak chamber ünitesinde testler yapabilen ünite tasarımı. (Gökyüzü Simülasyonu)
 • -40˚C +70˚C arasında yüksek basınç altında chamber ünitesine 250 m³/h hava şarjı yapan cihaz bilgi işlem kontrolü ve program denetimli (70˚C ∆T Soğutma %100 taze hava)
 • 400 mBar basınç altında 2000 m³/h havayı 40˚C ∆T ile kurutarak 0˚C ısıda uçak bilgisayarları ve kokpit içine 250 mm çapta nozullar ile devamlı olarak basabilen ürün test cihazı.
 • -40˚C ile +55˚C dış ortam ısılarında hiçbir performans değeri kaybetmeden kabin içi ısıyı +22˚C standart sıcaklıkta sabit tutabilen özel tasarım test cihazları
 • Kompozit uçak kanat üretim tesisinde hassas denetim ile kanat kalıbını şartlandırabilen +70˚C dönüş sıvısını anında istenilen dereceye kadar soğutarak 10 0C ısı ile sisteme şarj edebilen ve kalıbı homojen olarak istenilen limitlerde sabit tutabilen test ünitesi.
 • Savaş uçağı bilgisayar simülasyon sistemi, -40 / +70 ˚C basınç, debi ve ısı kontrollü panel
 • F35 / F16 / F4 uçak motor soğutucu sistemi, hareketli veya sabit konteyner, 6 PSI basınç, 1200 CFM debi, 0 ˚C sabit ısı
 • Sıcaklık, Debi, Basınç Kontrolü 3 kW / 15 kW transfer sıvısı ısıtma/soğutma test ve kontrol ünitesi
 • Çevresel Şartlar Test Kabini -50°C / +75°C arasında her ebatta tasarım ve imalatı.

Endüstriyel Alanda Çalışmalarımız :

Endüstriyel tip soğuk depolar, donmuş muhafaza odaları, prefabrik panel paket tip soğuk odalar üretimlerinde kalite politikamız müşteri esasına dayanır.

Müşterilerimiz arasında dondurma fabrikaları; mezbaha kesim hane; et, balık, tavuk ve benzeri ürünler; süt ve süt ürünleri; sebze meyve muhafazası gibi maddelerin muhafazasına yönelik tesisler bulunmaktadır.

Su Soğutma Kuleleri üretiminde her yıl yenilikler ile müşteri karşısına çıkan firmamız bu konuda da tüm Türkiye ve Yurtdışı pazarlarında tercih edilen firma konumundadır.

Müşteri memnuniyetini ilke edinen Radyal fanlı Su Soğutma kulelerinin yanı sıra karşı akışlı cebri çekişli Su Kuleleri (bilhassa endüstriyel tesislerde 100.000 / 1.500.000 kcal/h kapasiteler) ile çift kademeli kuleler üretiminde ön sıralarda yer almaktadır.

Dönüş suyunun yüksek sıcaklıklarda olduğu sistemlerde çift kademeli kuleler bilhassa tercih edilmektedir.

Firmamız standart ürünlerin imalatının haricinde müşteri taleplerine göre özel üretimlerde projelendirilmekte ve imalatlarını yapmaktadır.

Bunların arasında Soğuk Sıcak test odaları, araç soğutmaları, ilaç ve tıbbi sistemler için cihazlar gibi daha birçok ürünler yer almaktadır.

Her türlü özel imalat ve dizaynı gerektiren ısıtma, soğutma ve havalandırma ile ilgili imalatların yanı sıra bu tip cihazların bakım ve onarımını da yapmaktayız.

Firma politikamız, sorunsuz çalışacak kaliteli cihazları ucuza imal edip ve en uygun fiyata satmanın yanında gelişen teknolojiyi takip ederek en az enerji ile maksimum verimi sağlayan sistemleri yapmaktadır.

Çünkü azalan enerji kaynakları ve sürekli artan enerji maliyetlerini göz önüne alarak imalat yapmak, temel amaçlarımızdandır.

Bu doğrultuda gelişen teknoloji, yeni malzeme ve imalat yöntemlerini takip etmekte ve uygun olanlarını ürünlerimizde uygulamaktayız.

Ülkemizin ve dünyamızın azalan kaynaklarını en verimli şekilde kullanmayı amaç edinen ve imalatlarını bu ilkeler doğrultusunda yapan firmamız, müşterilerimizin bizlere güveni sayesinde her geçen gün gelişmekte ve ileriye yürümektedir.

En büyük doğal kaynağımız suya, teknolojimizi kattık. Siz istediniz zerrelerine kadar ayırıp soğuttuk. Her geçen gün gelişen ARGE’lerimizle daha iyiyi başarmak sizlerin referanslarıyla olacaktır.

Saygılarımızla,

Osman Zeki SIRCAN

Yönetim Kurulu Başkanı

WatsApp ISISO